fbpx

Лидерите на партиите денеска ќе се договараат дали ќе ги продолжат преговорите

-

Средба на лидерите на четирите најголеми партии во Македонија ќе се одржи денеска во Клубот на пратеници, во 13.30 часот, заедно со амбасадорите на Европската унија и на САД во земјава, Аиво Орав и Џес Бејли.

Евроамбасадорот Орав ќе го презентира извештајот подготвен од експертската група ангажирана од Европската комисија, а потоа треба да се утврди дали постои простор за преговорите да продолжат.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Претседателката Сиљановска Давкова на „Галичка свадба 2024“

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова присуствуваше на културно-сценската манифестација „Галичка свадба“, што традиционално се одржува под покровителство на Претседателот на државата. „Претседателката изрази задоволство од континуитетот со кој доследно се промовираат...