fbpx

Шверцерите на мигранти заработуваат милиони евра

-

Италијанскиот обвинител Франческо Ло Вои изјави дека криминалните мрежи заработуваат милиони евра годишно на нелегален транспорт на мигранти преку Средоземно Море, а секој наполнет брод им донесува приход од 80.000 евра.

Тој додаде дека секоја криминална група заработува повеќе милиони евра годишно, а самите се организираат да излезат во пресрет на барателите, за голем број луѓе да дојдат во Европа.

Според еден телефонски разговор што полицијата го снимила во текот на истрагата, криумчарите со секој брод остваруваат заработка од 80.000 евра, а мигрантите плаќаат во просек по 1.500 евра за пренос преку Средоземно Море.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„Твич“ ги укина новите правила за рекламирање откако стримерите почнаа да ја напуштаат платформата

Услугата за пренос во живо „Твич“ објави дека ги укинува своите нови правила за рекламирање - одлука што ја донеле откако неколку стримери најавија дека ја напуштаат платформата. Оваа платформа,...
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
udemy free download
download micromax firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course