fbpx

Котевски: Груевски најавува проекти како лидер на партија што има мнозинство во Владата

-

Недоумица предизвика денешната најава на проекти на претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кои треба да ги спроведува Владата.

Дали Груевски ги најавуваше проектите како поранешен премиер или како претседател на партија?

Тој денеска пред Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ најави дека од март Владата за младите до 27 години ќе обезбеди бесплатен железнички превоз секој прв и трет викенд од месецот.

– Мерката ќе почне да се применува во март 2016 година, а за нејзино спроведување Владата ќе исплаќа дополнителни трансфери кон „Македонски железници“ – рече лидерот на партијата.

Груевски најави и изградба на нови фитнес-зони и читални.

Тој рече дека го ветува само она што е сигурен дека може да го оствари.

На прашањето како претседател на партија ветува што ќе прави Владата и какви проекти ќе спроведува, Иво Котевски, директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, вели дека најавените проекти биле дел од нивната програма.

– Истите луѓе што седат во Владата се дел од ВМРО-ДПМНЕ. Колку што знам јас, мнозинството во Владата сè уште го има ВМРО-ДПМНЕ. Тоа се проекти за кои се разговарало и за кои се дискутирало – вели Котевски.

Матурантите договараат ресторани за прослава, но и учат за матурскиот испит

Откако наставата се нормализира во последниве недели после лажните дојави за бомби, матурантите се подготвуваат за претстојните прослави, но и за полагање на испитот на зрелоста. Годинава за прв...
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download xiomi firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course