fbpx

Компанијата зад видео платформата JW Player ја купи македонската компанија „Инплејер“

-

Видео платформата „JW Player“ ја купи македонската компанија „Инплејер“, препознатлива по решенија за видео стриминг. Како што соопштија од компанијата, целта е JW Player да ги донесе на македонскиот пазар своите „решенија за монетизација и аналитика на корисниците“.

„Понудата на JWP вклучува видео хостинг и стриминг, алатки за рекламирање како и прецизна аналитика за една милијарда уникатни месечни гледачи, на 2,7 милијарди уникатни уреди во 200 земји ширум светот“, соопштуваат оттаму.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...