fbpx

Комерцијална банка: Нема да има ограничувања при користењето картички во Грција

-

Со оглед на актуелната состојба во Грција и воведувањето капитални контроли, Комерцијална банка АД Скопје ја информира јавноста дека со картичките издадени од банката, граѓаните нема да имаат никакви ограничувања при користење во Грција.

– Врз основа на комуникацијата со компаниите „Виса интејнејшнел“ и „Мастеркард ворлдвајд“, во моментов нема да има никакви ограничувања од страна на банката при користење на нејзините картички во Грција – велат од банката.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Полицијата го уапси убиецот од Хром чија мајка запали стан за да го прикрие

Денеска во 14.20 часот на пидрачјето на населба Влае, во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција лишен е од слобода А.Д.(39)...