fbpx

Командант Пантери: Патролираме со 250 вооружени луѓе

-

Ндрецај Хамди од Урошевац, наречен командант Пантер, вели дека се точни гласините дека во земјата патролираат членови на гардата на Илирида облечени во црни униформи, објави телевизијата „Алсат-М“.

– Гардата или 250 членови се лесно вооружени и како набљудувачи патролираат во неколку градови во Македонија – изјави Пантери за „Алсат-М“.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„Костал Македонија“ ќе вложи 50 милиони евра во фабрика за полначи на електрични возила

„Костал Македонија“ ќе инвестира нови 50 милиони евра во изградба на фабрика за производство на полначи за електрични и хибридни возила во периодот од јули 2023 до декември 2026...
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download
download samsung firmware
Download WordPress Themes Free
free online course