fbpx

Кина: Жена нападна деца со нож, едното почина

-

Тригодишно дете денеска е убиено во Кина, а неговата деветгодишна сестра е тешко повредена кога жена со нож ги нападнала на улица, јавија кинеските медиуми.

Полицијата ја привела осомничената 40-годишна жена, за која постои веројатност да е ментално болна.

Во медиумските извештаи за инцидентот, кој се случил во градот Бејхај, во јужната кинеска провинција Гуангсју, не се наведува дали жената на некој начин е поврзана со жртвите.

Ова е втор напад на деца во Гуангсју во изминатите неколку недели. Кон крјот на септември, маж до смрт избоде четири ученици кои оделе на училиште.

Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download