fbpx

Кејти Пери, Лени Кравиц и Миси Елиот настапија на финалето на Супер бол

-

Кетји Пери настапуваше на полувремето од синоќешното финале на Супер бол, на стадионот на Универзитетот во Феникс, на натпреварот меѓу Њу Ингланд патриотс и Сиетел сихокс. Кејти Пери го почна настапот со песната „Roar“, качена на огромен механички тигар. На настапот ѝ се приклучија Лени Кравиц и Миси Елиот, со кои испеа неколку песни.

Шоуто на полувремето го гледале 115 милиони гледачи, односно секој трет Американец, со што го сруши рекордот на гледаност.

Натпреварот заврши со победа на Њу ингланд патриотс, кои ги совладаа Сиетел сихокс со 28:24.

Рекламниот простор за годинешниот Супер бол достигнал цена од 4,5 милиони долари за видеореклама од 30 секудни. Сите реклами прикажани на финалето може да ги погледнете тука.

https://www.youtube.com/watch?v=KAtKlixxnTg

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Претседателот Стево Пендаровски на инаугурацијата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, денеска на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган. Претседателот Стево Пендаровски честитајќи...
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download mobile firmware
Download WordPress Themes Free
online free course