fbpx

Камчев излезе од СЈО и побегна од новинарите

-

Претпладнево, околу 11 часот, од зградата на Специјалното јавно обвинителство излезе бизнисменот Орце Камчев. Тој зградата ја напушти брзо, без даде изјава на новинарските екипи, кои од утрово се пред зградата на СЈО во исчекување кој следен ќе се појави на распит во обвинителството.

Засега нема официјални информации дали Камчев бил на распит во СЈО и доколку бил, во кое својство.

Камчев е еден од сопствениците на „Медиа принт Македонија“, на болницата „Аџибадем Сиситина“, „Орка холдинг“, „Стопанска банка – Битола“, ЗИГ „Пелагонија“ и на други фирми. Според последната листа на „Форбс“, Камчев, кој важи за близок до власта, е најбогатиот човек во Македонија.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Израелскиот претседател чекал 40 минути во авионот во Париз поради „безбедносна загриженост““

На израелскиот претседател Исак Херцог и на неговата делегација им било дозволено да излезат од авионот на парискиот аеродром дури откако поминале 40 минути во авионот „поради безбедносна загриженост“,...