fbpx

Кај брегот на Либија се удавиле повеќе од 239 мигранти

-

Повеќе од 239 мигранти се удавија кај брегот на Либија по потопување на два брода, јавува „Би-би-си“.

Досега во Средоземното Море од почетокот на бегалската криза загинаа 4.200 лица.

Обединетите нации предупредуваат дека годинава ќе биде најсмртоносна од почетокот на мигрантската криза.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
udemy free download
download redmi firmware
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=