fbpx

Јункер во посета на Русија следниот месец

-

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер следниот месец ќе ја посети Русија каде ќе учествува на економската конференција во Санкт Петерсбург, јавуваат светските агенции.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјавил дека за време на посетата предвидено е Јункер да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин.

Станува збор за прва посета на највисоко ниво на претставник на Европската Унија на Русија, по анексијата на украинскиот полустров Крим од страна на Москва пред две години.

По анексијата, ЕУ како и САД ги замрзнаа односите и воведоа санкции кон Русија. На ова Кремљ одговори со забрана за увоз на прехранбени производи од земјите на ЕУ.

Матурантите договараат ресторани за прослава, но и учат за матурскиот испит

Откако наставата се нормализира во последниве недели после лажните дојави за бомби, матурантите се подготвуваат за претстојните прослави, но и за полагање на испитот на зрелоста. Годинава за прв...
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free