fbpx

JП Лајка стерилизирало 111 кучиња во ноември

-

Јавното претпријатие (ЈП) Лајка, кое е задолжено за проблемот со бездмните животни во Скопје соопшти дека продолжиле да си ги вршат обврските, и покрај, како што велат, тешката финансиска состојба во која се наоѓало претпријатието.

Во текот на ноември, тимот на ЈП Лајка извршил 111 стерилизации/кастрации на бездомни кучиња, и со оваа бројка бил срушен досегашниот рекорд на претпријатието на успешно изведени операции на месечно ниво.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Метаморфозис се приклучува на осудите на физичкиот напад над новинарката на хрватски Фактограф

Фондацијата Метаморфозис, како членка на Европската мрежа за стандарди при проверката на факти (EFCSN), и на Меѓународната мрежа за проверка на факти (IFCN) се приклучува на осудите на нападот на новинарката...