fbpx

Јанакиески: Следната недела ќе се исплатат сите субвенции за лозарите

-

До крајот на следната недела ќе бидат исплатени сите субвенции за лозарите, изјави министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој во Неготино, заедно со градоначалникот Ванчо Апостолов, симболично ги закрои винските лози.
Јанакиески, на тиквешани им го честита празникот Свети Трифун, кој се смета за ден на лозарите и на винарите.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...