Вчеравечер околу 21 часот на локалниот пат Македонска Каменица – с.Моштица, се случила сообраќајна незгода во која Б.Ц. (22) од Македонска Каменица, кој управувал автомобил марка „рено меган“, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и паднал во провалија длабока околу четири метри.

Од МВР информираат дека во незгодата сопатничката од возилото, С.Ѓ. (28) од Македонска Каменица, добила тешки телесни повреди, фрактури на лева клучна коска и на плешка, нагмечување на граден кош и глава. Таа била пренесена и задржана на лекување во штипската болница.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициската станица Делчево. Се работи на целосно расчистување на случајот.