fbpx

Иванов го свика Советот за безбедност, повикани и Заев, Ахмети и Тачи

-

За денеска во 17 часот, претседателот Ѓорге Иванов свика седница на Советот за безбедност, во проширен состав.

Тој на седницата ги повика и лидерите на СДСМ, на ДУИ и на ДПА, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи.

Поради сериозноста на полициската акција во Куманово, Иванов ја прекина посетата на Москва, каде присуствуваше на прославата на 70-годишнината од победата над фашизмот.

 

Амбасадорот на Обединетото Кралство за почетокот на реализацијата на Меѓународната стратегија за жените и девојките 2023-2030 

Понекогаш се чини дека борбата за родова еднаквост станува сѐ потешка и потешка. Жените во Иран се малтретирани поради начинот на којшто се облекуваат, девојките во Авганистан се спречени...
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy free download