fbpx

Италијанското обвинителство ги отфрли обвиненијата против синот на Ердоган

-

Билал Ердоган, синот на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, е ослободен од кривично гонење за перење пари, соопшти денеска италијанското обвинителство.

Билал, кој во меѓувреме се врати во Турција, ги негираше обвиненијата.

Обвинението против Билал Ердоган (35) дека бил вмешан во перење пари додека студирал во Италија, прв го изнесе Мурат Хакан Узан, кој моментално живее во Италија, а е член на едно од најбогатите турски семејства и противник на Ердоган.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

НСЗР најавува штрајк доколку нема линеарно зголемување на платите

Правилно и законски да се исплати платата, согласно Законот за минимална плата, побара Независниот синдикат на здравствени работници на денешната прес-конференција. Независниот синдикат при КСОМ најави протести за време на...