fbpx

Искршена врата и полиција во ССМ – Живко Митревски ја напушта функцијата

-

Вистинска драма се случувала пред влезот на Сојузот на синдикатите (ССМ), кога новиот директор на ССМ, Дарко Димовски со своите соработници дошол да ја презеде новата функција од досегашниот лидер на синдикатите, Живко Митревски, јави Нова ТВ.

Иако го имал в рака решението, Димовски бил спречен да влезе во седиштето на ССМ.
Во настанатата турканица, биле искршени стаклата на влезната врата, по што интервенирирала полиција. По некое време пред вратата се појавил и  Митревски, кој побарла неколку часа да ги собере своите работи од канцеларијата по што најавил дека во 15 часот ќе ја предаде функцијата на Димовски.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ДЕБАТА: Институциите треба да работат со невладините и компаниите во борбата против корупцијата

Соработката помеѓу институциите, невладините организации и бизнис секторот треба да се засили за да се постигне успех во борбата против корупцијата во земјава. Ова беше потенцирано од учесниците на...