fbpx

И денеска сончево време

-

Денеска во Македонија времето ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. По котлините се очекува појава на утринска слаба магла, а утринските температури се движеа од -2 до 1 Целзиусов степен.

Дневните температури се очекува да се искачат од 9 до 16 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе има слично време, а температурата ќе се искачи до 12 Целзиусови.

Утре времето ќе биде стабилно со извесно зголемување на облачноста во западните делови. В петок се очекува променливо облачно време, а во вечерните часови врнежи од дожд, кои ќе продолжат и в сабота. Повеќе дожд се очекува во западните делови од Македонија, додека на планинте врнежите ќе бидат од снег.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Палевски бил уапсен пред да лета за Москва, ама во 2019 година

Во овие објави кои се шират на Фејсбук во време кога Љупчо Палевски беше меѓународно баран како првоосомничен за грабнување и убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, се...