fbpx

Град Скопје и Општина Гази Баба утре почнуваат голема акција за чистење

-

Градот Скопје, Општината Гази Баба и Факултетот за земјоделски науки и храна утре ќе почнат голема акција за чистење и за уредување на јавните пешачки и зелени површини по должина на булеварот Александар Македонски.

Акцијата ќе почне на аголот меѓу булеварот Александар Македонски и 16 Македонска бригада, а причината за оваа акција е Денот на планетата Земја, кој се одбележува на 22 април.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...