fbpx

Горивата поскапуваат од ноќеска на полноќ

-

Бензинот „еуросупер БС-95“ поскапува за еден денар, а „еуросупер БС-98“, дизелот и екстра-лесното масло за домаќинства за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Oд ноќеска на полноќ, nовата цена на литар „еуросупер БС-95“ изнесува 68,50 денари, а 70,50 денари на „еуросупер БС-98“, а литар „еуродизел“ ќе се продава за 62 денара.

Зголемувањето на малопродажните цени на нафтените деривати во просек изнесува 0,93 проценти. РКЕ ја донесе одлуката за цената на горивата врз основа на цените на нафтените деривати на светскиот пазар и курсот на денарот во однос на доларот во изминатите седум дена.

Димитар и Тамара победници на денешната десеткилометарска трка на Водно

Димитар Петровски во машка конкуренција, кој истрча 10 километри за 30 минути и 8 секунди и Тамара Јолева Попов во женска конкуренција, која истрча за 41 минута и 11...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download huawei firmware
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download