fbpx

Голем пожар утрово во индустриски објект во Тетово

-

Утрово се запали индустриски објект во Тетово на излезот од градот. Како што јавува Порталб.мк, на терен се излезени противпожарните екипи со повеќе возила. Неофицијално, медиумот јавува дека пожарот зафатил фабрика за производство на градежни материјали.

Засега нема информации за повредени лица во пожарот, а над градот се издигнуваат густи, темни облаци чад. Во моментов пожарникарите се обидуваат да го локализираат и изгаснат пожарот.

Повеќе информации во врска со пожарот ќе бидат објавени во текот на денот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Паралелна конференција на ОБСЕ: Русија е брутална кон Украина, улогата на граѓанското општество е исклучително важна

Демократијата опаѓа во земјите каде што нема простор за активизам на граѓанското општество. Сведоци сме на алармантниот број на вооружени конфликти, во последната година сведочиме како Русија е брутална кон...