fbpx

Голем број битолчани Новата година ја прославија на плоштадот Магнолија

-

На -7 Целзиусови степени, битолчани вчеравечер, за дочекот на Нова година, се забавуваа на плоштадот Магнолија.

Нив ги имаше во голем број, од деца до возрасни. Граѓаните што решија да ја прослават Нова година на плоштадот Магнолија, прво уживаа во народните песни на битолската група „Боеми“, на Борче Наумовски и на Сејфедин, а потоа забавата продолжи со хитовите на групите „Памперси“ и „Паркети“, за на полноќ да кулминира со песните на поп-пејачката Калиопи.

– Оваа публика го заслужува најдоброто, а најдоброто се случува кога е сè од срце. Јас не ја почувствував ниската температура бидејќи народот беше мојата топлина – рече Калиопи.

А.Б.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Според првичните резултати, Ангелова е нова ректорка на УКИМ

Актуелната проректорка за финансии, проф. д-р Билјана Ангелова предничи зад останатите петмина кандидати за ректор на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“. Како што за Мета.мк информираат од Универзитетската изборна...
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
online free course
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course