fbpx

Германска амбасада: Хајндл утре и задутре во посета на Скопје

-

Aмбасадорот Јоханес Хајндл, специјален пратеник на сојузниот министер за надворешни работи Франк-Валтер Штаjнмаер за Македонија, ќе биде во посета на Скопје од 7 до 8 jуни 2016 година, соопштија од Амбасадата на Германија во земјава.

„Надоврзувајќи се на неговите две посети од минатите недели, амбасадорот Хаiндл одново ќе разговара со партиите потписнички на Договорот од Пржино, како и со претставници на меѓународната заедница. Предвидени се и разговори со претседателот на државата Иванов, со премиерот Димитриев, со министерот за надворешни работи Попоски и со специjалната обвинителка Jанева“, се вели во соопштението од амбасадата.

Синоќа во Скопје казнети 105 возачи оти брзо возеле

Вработени во секторот за внатрешни работи - Скопје, вчера казниле 105 возачи за возење со брзина поголема од доволената, информира Министерството за внатрешни работи. „СВР продолжи со контролите во областа...
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download samsung firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download