fbpx

Француската амбасада во Скопје со едноминутно молчење за жртвите во Париз

-

Амбасадата на Република Франција во Скопје, во 12 часот, со едноминутно молчење им оддаде почит на жртвите на терористичките напади во Париз.

Во француската амбасада се отвори и книга на жалоста, која ќе биде отворена од денеска до среда, од 10 до 13 часот.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Полицијата го уапси убиецот од Хром чија мајка запали стан за да го прикрие

Денеска во 14.20 часот на пидрачјето на населба Влае, во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција лишен е од слобода А.Д.(39)...