fbpx

Фестивалот на францускиот филм само еден ден во Охрид

-

Осмото издание на традиционалната манифестација Фестивал на францускиот филм, годинава е со неколку измени и со ревидирана програма. Фестивалот ќе има само еден ден во Охрид, а и свеченото отворање се сели во Скопје, на 17 јуни.

На фестивалот филмовите ќе бидат прикажани во рамките на свеченото затворање, кое ќе се одржи на 20 јуни во Охрид, од 20.30 часот.

Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид ќе биде прикажани филмовите „Не во тој стил“ на Лика Белво, со актерите Емил Декен и Лоик Корбери, и „Идеален човек“ на Јан Гозлан, со Пјер Нине и со Ана Жирардо.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

АСУЦ „Боро Петрушевски“ домаќин на меѓународен симпозиум на средни стручни училишта

Средното училиште на Град Скопје АСУЦ „Боро Петрушевски“ е домаќин на меѓународен симпозиум за средни стручни училишта за логистика и сообраќај, што се одржува 13-та година по ред. Размена на...