fbpx

„Фејсбук“: Македонските власти барале податоци за осум корисници

-

Македонските власти во последните шест месеци на минатата година поднеле пет барања за добивање на податоци за осум корисници и профили на социјалната мрежа „Фејсбук“, стои во последниот извештај на компанијата.

Според податоците на најголемата социјална мрежа, кои се однесуваат на барањата на светските влади за податоци за нивните корисници, забележан е благ пад во барањата на македонски власти, кои во првите шест месеци на 2014 година поднеле 10 барања за 12 корисници или профили, поврзани со криминални дејства.

„Фејсбук“ соопшти дека најголем пораст на барања во врска со податоци за корисници поврзани со криминал или со објавување забранети содржини се забележани во Индија и во Турција, додека во САД е намален од 15.443 на 14.274.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download
download micromax firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download