fbpx

Евакуиран американскиот конзулат во Цирих

-

Канцеларијата на американскиот конзулат во швајцарскиот град Цирих денеска е евакуирана откако вработените пронашле сомнителен пакет на влезот, јавува швајцарско-германскиот весник „Блик“, повикувајќи се на вработени во конзулатот.

Полицијата потврдила дека распоредила оперативци во центарот на градот, но засега не открива повеќе детали.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free online course
download samsung firmware
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free