fbpx

ЕУЛЕКС нуди награда од 82.000 евра за информација за убиецот на нивни вработен

-

За информација која би довела до убиецот на нивниот цариник Аудриус Шеневичиус, ЕУЛЕКС денеска понуди награда од 82.000 евра. Шеневичиус беше убиен од заседа на денешен ден пред три години, во северниот дел на Косово.

Шеневичиус е убиен на 19 септември 2013 година по вооружениот напад врз две возила на ЕУЛЕКС кои се движеле кон преминот Јариње.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...