fbpx

ЕУ ја подигна проекцијата за економскиот раст на еврозоната на највисоко ниво

-

Европската Унија денеска ја зголеми проекцијата за економскиот раст на еврозоната за 2017 година на највисоко ниво во последните 10 години.

Европската комисија соопшти дека очекува економскиот раст годинава да биде 2,2 отсто, што е највисок од 2007 година, Претходната проценка беше на 1,7 отсто.

Европската комисија исто така го подигна растот за следната година на 2,1 отсто од претходните 1,8 отсто.

Зголемувањето е производ на позитивните економските вести од еврозоната, каде се намалува грижата за бранот популистички политичари и иднината на Грција во еврозоната.

Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download karbonn firmware
Download WordPress Themes
udemy paid course free download