fbpx

Естонија го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО

-

Парламентот на Естонија едногласно го ратификуваше Протоколот за членство на државата во НАТО.

Естонија е 17. земја што го ратификуваше Протоколот.

Со ратификацијата на Протоколот од 29-те земји сојузници во Алијансата, се очекува кон крајот на годината државата и официјално да стане 30. членка на НАТО.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Конгрес на СДСМ: Пендаровски едногласно избран за претседателски кандидат

Едногласно на 27-миот Конгрес, СДСМ го избра кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, соопшти лидерот на СДСМ, нарекувајќи го Пендаровски „вистинскиот претседател за сите граѓани и кандидат кој ги споделува...