fbpx

Енрике: Не се каам за Меси

-

Тренерот на Барселона, Луси Енрике, по поразот од Реал сосиедад изјави дека не жали што го оставил Лионел Меси на клупа.

Барселона на „Сан Себастијан“ беше поразена со 1:0, со автоголот на Џоџи Алба во втората минута, со што ја пропушти шансата да го престигне Реал Мадрид, кој изгуби од Валенсија (2:1).

Меси го почна натпреварот на клупа, а влезе на почетокот од второто полувреме, но не успеа да ја извлече од летаргија очајната Барселона.

– Не е време за каење поради ваквите одлуки. Го направив тоа што е најдобро за тимот. Мислев дека е најдобро да не ризикува со нив (Меси и Нејмар) – рече Енрике, додавајќи дека автоголот бил единствената шансса на Реал сосиедад.