fbpx

Енрике: Не планираме иднина без Меси

-

Тренерот на Барселона, Луис Енрике, изјави дека Каталонците во ниту еден момент не планирале иднина без напаѓачот Лионел Меси.

Меси, по изјавата дека не му паѓа напамет да замине од Барселона, на доделувањето на „Златна топка“, изјави дека не знае каде следната година ќе игра.

Енрике нагласи дека верува оти Меси ќе игра за Барселона и во следните години.

– Тоа го сакаат сите навивачи, не планираме тим без Меси – рече Енрике.

Шпекулациите за евентуалното заминување на Меси од клубот се појавија откако во јавноста се појави вест за неговиот судир со Енрике.

Меси беше на клупата за време на шокантниот пораз на неговиот тим против Сосиједад од 1:0, поради што тој следните ден, од револт, иако формално наведе дека на клупата бил поради стомачни проблеми, наводно, одбил да дојде на тренинг.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот Свети Николе-Штип

Тројца загинати е епилогот од денешната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Свети Николе-Штип во близина на наплатната рампа „Кадрифаково“. Како што информираат од МВР, незгодата се случила...
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download mobile firmware
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download