fbpx

Zekir Ramchilovic elected as the new Vice President of the Parliament.

-

Independent MEP Zekir Ramchilovic was elected as Vice President of the Parliament. At the 116th session, 62 MPs voted in favor of while 12 were against.

Ramchilovic will take over after Vesel Memedi’s resignation upon proposal by MPs from DUI and SDSM.

The President of the Parliament, Talat Xhafer announced that the session will continue tomorrow.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.