fbpx

Tomorrow Xhaferi will announce the local elections at 12:00 pm in Parliament

-

Tomorrow, Parliament Speaker, Talat Xhaferi, will officially announce the local elections, which should be held on October the 5th, 2017, informed the Speaker’s cabinet.

“The Speaker of Parliament, Mr Talat Xhaferi, on August the 6th, on Sunday, at 12:00 pm, will sign a Resolution for the official announcement of the elections of members of the municipalities and the council of the City of Skopje, as well as elections for Mayors of the municipalities and the election of a new Mayor of Skopje”, reads the statement.

Xhaferi recently informed that August the 6th is the deadline for announcing the local elections, and from then onward, the deadlines will begin and preparations for the local elections will be underway.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download karbonn firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course