fbpx

Parliament votes in Oliver Spasovski and Frosina Remenski as Ministers

-

With 101 votes “for” and none “against” the Parliament appointed the new Ministers of Interior and Labour and Social Policy, Oliver Spasovski and Frosina Remenski.

The new Minister of Information Society and Public Administration from VMRO-DPMNE, Marta Arsovska Tomovska was elected with 71 votes “for” and 31 “against”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.