fbpx

The average net salary in March, 21 402 denars

-

The average monthly net salary in March amounted to 21 402 denars and in comparison with March last year is higher by 1.9 percent, the State Statistical Office announced today.
According to the same source, the average monthly gross salary in March 2015, meanwhile, is 31 455 denars.
In March 2015, 1.1 percent of the employees in Macedonia did not receive salary.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.