fbpx

An explosive device was found in front of the Government

-

A citizen of Skopje two weeks ago found a mine-explosive device bearing 30mm AGL sign, in front of the Government of the Republic of Macedonia.

As announced by the Interior Ministry, yesterday afternoon at the police station Kisela Voda the case was reported by C.D. (1952) from Skopje, who said that he found the device by the cafe “Kaj Zabar ‘, which is next to the Government, on the bank of Vardar River.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.