fbpx

New 75 cases of COVID-19 in North Macedonia, 5 deaths and 136 recoveries

-

From the 830 tests for COVID-19 in North Macedonia in the past 24 hours, there were 75 positive results, informs the Ministry of Health. New 136 recoveries and 5 deaths were recorded in the same period.

The number of COVID-19 tests climbed to 106 877, with 11 202 positive cases, 505 deaths and 7 108 recoveries. The number of active cases today is 3 589.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.