fbpx

Deadline passes and still no agreement on Electoral Laws

-

Last nights meeting between working groups concluded with no agreement on electoral laws, “Meta” has learnt from sources within the negotiating teams.

Despite efforts from Belgian expert Peter Vanhoutte, US Ambassador Jess Bailey and the Head of the EU Delegation to Macedonia, Ambassador Aivo Orav, neither side would succumb their positions on the law prohibiting the material of the intercepted audio recordings.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.