fbpx

(VIDEO) Karolina has а new song “Begaj, begaj”

-

 

Macedonian music star Karolina Gocheva presented her new song “Begaj, begaj”. The composer is Kokan Dimushevski, and the lyrics are by Vesna Malinova. Nikola Micevski did the arrangement.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.