fbpx

Businessman and Skopje’s Deputy Mayor Enver Maliqi died of COVID-19 complications

-

The Deputy Mayor of the capital of North Macedonia, Skopje, and businessman Enver Maliqi died from the complications with COVID-19.

Maliqi was the owner of the Gemak Trade companz and Park Hotel and Spa and had businesses in Kosovo and Albania through his company Gekos group.

In 2017, Maliqi was appointed Deputy Mayor of Skopje and in 2018 he was appointed the Honorary Consul of Mexico in Macedonia.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.