fbpx

Ambassador Plomp tweets photo of a billboard in the Hague advertising vacations in Ohrid

-

Dutch Ambassador, Wouter Plomp on his “Twitter” account shared an image of an advertisement for tourism in Macedonia on billboards in the Netherlands.

“Seen in the Netherlands (from the train TheHague – Leiden) holiday destination #Macedonia #Ohrid”, wrote Ambassador Plomp on “Twitter”.

On the ad, Ohrid is shown and it says that Dutch tourists can get an eight day holiday for 189 euros.

The advertisement is from the tour operator “Corendon” which Dutch tourists use when visiting Macedonia.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.