fbpx

ЕЛЕМ ќе инвестира во автокампот „Ливадиште“ во Струга

-

ЕЛЕМ планира да инвестира 2,7 милиони денари во обнова на автокампот „Ливадиште“ во Струга. Со проектот е планирано да се санира електричната инсталација, водоводот, соларниот систем за топла вода, а ќе се обнови и плажата.

Освен веќе постоечките приколки, ќе има и кошаркарско и фудбалско игралиште, мини-голф и нови бунгалови.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

По одлуката за повисоки плати на УКИМ и професорите на останатите јавни универзитети бараат повисоки плати

Вработените во Универзитетот во Тетово денеска излегоа на протест поради непотпишувањето на Колективниот договор од страна на Собранието за зголемување на платите како на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“....