Силна експлозија денеска одекна во близина на џамија во градот Назрањ, на југот на Русија, соопштија денеска безбедносни извори.

Приватен автомобил кој бил паркиран во непосредна близина на џамија е кренат во воздух, соопштил безбедносниот извор за „РИА Новости“, додавајќи дека притоа најмалку две лица се повредени.