fbpx

Египет: Смртна казна за шпионажа во корист на Катар

-

Египетскиот суд денеска осуди на смрт шест поранешни функционери на забранетата група Муслимански браќа во Египет, кои беа обвинети за шпионажа во корист на Катар.

Пред да станат правосилни, пресудите мора да добијат одобрение од високиот муфтија на Египет.

Во меѓувреме, судот го одложи за 18 јуни објавувањето на пресудите против главниот обвинет во случајот – поранешниот претседател Мохамед Морси, и против уште четворица обвинети.

Oбновени болничките соби на Клиниката за токсикологија

Комплетно реновирани болнички соби опремени со нови кревети и мебел, нови тоалети и 24-часовен централен надзор и мониторинг на сите витални параметри на сите хоспитализирани пациенти, има од неодамна...
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course
download intex firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course