Едно лице загина, а десетина патници се повредени при судир помеѓу автобус со кратовски регистарски таблички, и комбе со скопски регистарски таблички во близина на Велес.

Во сообраќајна несреќа која се случи синоќа, загина возачот на комбето во кое немало други патници.

Повредените патници од автобусот пак, се згрижени во велешката болница.