Едно лице е убиено, а неколку се повредени при напад со нож кој се случил во супермаркет во Хамбург, соопшти полицијата.

Осомничениот е уапсен, а властите засега не ги коментираат мотивите за нападот.

„Немаме јасна информација за мотивот на нападот, ниту за бројот на повредени“, соопшти полицијата на „Твитер“.
Нападот се случил во дисктриктот Бармнек, а полицијата го опколила подрачјето.