fbpx

Еден истражител на Јанева приведен, па пуштен, а друг отстранет од УБК

-

Истражител на Специјалното јавно обвинителство бил приведен во полициската станица Беко, а специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по посетата на полициската станица изјави дека на обвинителите не им било образложено зошто тој бил приведен.

– Истражителот кој беше приведен во полициската станица Беко се враќа во просториите на СЈО. Станува збор за истражител кој бил на задача да обезбеди лице барано во одредена истрага. Видовме дека е неосновано приведен и задржан во полициската станица и дека не постоел никаков пишан документ – изјави Јанева пред полициската станица Беко.

Таа и нејзиниот тим се упатија во Управата за безбедност и контраразузнавање, бидејќи вечерва друг истражител на СЈО, кој бил на должност во УБК, бил отстранет од просториите и сега се наоѓа во дворот на МВР.

Уапсени три лица од струшко осомничени за полови дејства со деца

Струшката полиција уапси еден малолетник и две возрасни лица од струшките села Враништа, Драслајца и Мороишта поради основано сомнение за полови дејства со деца помлади од 15 години. Од Основното...
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download
download mobile firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download