fbpx

Дванаесет војници загинаа во експлозија на автомобил бомба во Бенгази

-

Дванаесет припадници на либиските сили лојални на генералот Калиф Хафтар загинаа денеска во експлозија на автомобил бомба во Бенгази.

Хафтар е командант на силите под контрола на владата со седиште во Источна Либија, кои се борат против исламските екстремисти во тој регион.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free online course
download redmi firmware
Premium WordPress Themes Download
free online course