fbpx

Двајца приведени во полиција по наводниот обид за киднапирање на дете на пратеник од Кочани

-

Полицијата не даде директна потврда на шпекулациите во јавноста дека двајца непознати се обиделе да го киднапираат седумгодишното дете на пратеникот Сашко Костов од Кочани. Меѓутоа, по неколку часа од барањето на новинарите да го разјаснат овој случај, СВР Штип соопшти дека има приведени за вознемирување на луѓе.

По претходно добиена пријава за случајот за кој прашувате превземени се мерки и случајот е расчистен односно приведени се две лица. Констатирано е дека M.Ѓ.(18) и и И.Ј.(18) со патничко возило „БМВ“, управувано од М. Ѓ., се движеле низ улиците по градот и вознемирувале граѓани. Лицата се приведени во Полициска станица Кочани, а за случајот е известен Јавен обвинител. По комплетно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци – соопштуваат од СВР Штип.

Во дел од медиумите беа пренесени шпекулации дека во средата на излегување од училиште, детето на пратеникот Сашко Костов од СДСМ од Кочани, било сопрено од двјаца во автомобил на минување и му било наложено да влезе во возилото. Само брзата интервенција на дедото на детето, кој дошол да го земе, ги спречил двајцата во намерата.

Пратеникот Костов денеска не одговори на нашите телефонски повици. Остана непотврдено дали навистина се работи за киднапирање и дали се точни шпекулациите дека ова е настан инициран од незадоволството на неговите сопартијци и е продолжение на се’ уште нерасветлениот случај со запалените возила на поранешниот лидер на штипските социјалдемократи, Никола Тушев.

Уапсени три лица од струшко осомничени за полови дејства со деца

Струшката полиција уапси еден малолетник и две возрасни лица од струшките села Враништа, Драслајца и Мороишта поради основано сомнение за полови дејства со деца помлади од 15 години. Од Основното...
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
udemy free download
download xiomi firmware
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=